Mycie

Profesjonalne porady dotyczące mycia samochodu we właściwy sposób.

Czyszczenie samochodu jest podstawową czynnością którą musisz zrobić, aby utrzymać samochód w świeżości, przedłużyć jego żywotność oraz zapewnić zdrowe wnętrze nie tylko dla Ciebie, ale i również  dla swojej rodziny.

Jednak wiele osób myje swoje samochody niewłaściwie, co uszkadza lakier i karoserię.

A więc oto „5” wskazówek, jak skutecznie i bezpiecznie myć samochód:

1 – Wybierz odpowiednie narzędzia :

Aby Twój samochód wyglądał jak najlepiej, ważne jest, aby mieć odpowiednie narzędzia do czyszczenia. Należą do nich wąż ze zmienną końcówką, miękka gąbka i/lub rękawica do mycia samochodu, trochę płynu do mycia samochodu, szczotka do kół, kilka ściereczek z mikrofibry i co najmniej jeden duży ręcznik z mikrofibry do suszenia. Również odkurzacz do wnętrz, gumowe rękawice, środek do czyszczenia kół, ręczniki papierowe i płyn do mycia okien to przydatne narzędzia, które należy mieć pod ręką.

Uwaga: NIE UŻYWAJ mydła do rąk, płynu do mycia naczyń ani niczego innego niż właściwy detergent przeznaczony do mycia zewnętrznej części samochodu.

Produkty do myjni samochodowych są specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić wystarczające smarowanie, zapobiec zarysowaniu lakieru samochodu przez luźny piasek, oraz na tyle delikatne, że nie usuwają istniejącego wosku.

Potrzebne będą również dwa wiadra. Pierwszy z nich posłuży do czyszczenia brudnej gąbki, drugi do mycia płynów i czystej wody. Jeśli użyjemy jednego wiadra, zwrócimy brud swojemu samochodowi,  ale tym razem brud będzie mokry, i to jest złe. Więc użyj jednego wiadra na czystą, pieniącą się wodę, a drugiego (pełnego czystej wody) do dokładnego wypłukania brudnej gąbki. Gdy gąbka zostanie dokładnie wypłukana, zanurz ją z powrotem w wodzie z mydłem i kontynuuj.

2 – Rozejrzyj się wokół samochodu:

Zanim rozpoczniesz kąpiel swojego samochodu, rozejrzyj się po samochodzie, usuń cały brud, śmieci i odpady z wnętrza samochodu, a także użyj szczotki, aby usunąć duże martwe robaki i inne zabrudzenia lub cząstki. Pamiętaj, że za każdym razem, gdy dotkniesz farby, istnieje ryzyko jej zarysowania podczas przesuwania się brudu. Aby zminimalizować to ryzyko, konieczne jest usunięcie z farby wszelkich dużych kawałków brudu i gruzu przed dotknięciem.

3- Zacznij od spieniania i od kół:

Zacznij od spieniania całej zewnętrznej części pojazdu za pomocą pistoletu do piany lub spieniacza do rąk. Zacznij od kół, a potem od góry do dołu. Umożliwi to zamoczenie i rozluźnienie brudu z powierzchni. Jeśli samochód jest tylko zakurzony lub nie ma bieżącej wody, użyj spieniacza do rąk i płynu do mycia. Po wytarciu prania bez użycia węża czystym ręcznikiem z mikrofibry przejdź od razu do etapu ochrony i wykończenia.

4- Użyj mikrofibry i wody, aby usunąć mydło:

Samochód jest teraz mokry, a z lakieru usunięto wszystkie większe zabrudzenia i zanieczyszczenia. Czas się umyć. Używając rękawicy myjącej z mikrofibry i bardzo mydlanej wody z wiadra na mydło, wyczyść pojazd, wykonując ruchy boczne, nigdy okrężne, na dachu, a następnie na przedniej szybie, a następnie na masce, schodząc w dół. Po każdym panelu lub pół panelu, w zależności od rozmiaru (dachy są duże, okapy są duże), włóż rękawicę do „wiadra na brudną wodę” i zamieszaj ręką, aby usunąć cały pozostały brud rękawicy. Wyciągnij rękawicę z brudnej wody, wyciśnij całą pozostałą wodę, a następnie zanurz rękawicę w wiadrze z mydłem, aby uzyskać świeżą wodę i mydliny na rękawicy. Powtórz ruch prania z boku na bok na następnym panelu. Umyj pojazd od góry do dołu ponieważ pojazdy są najbrudniejsze w dolnej trzeciej części. Tam brud i zanieczyszczenia się gromadzą i trafiają na lakier.

Poruszaj się szybko i sprawnie, aby ani woda, ani mydło nie wysychały na lakierze. Najlepiej nie prać go na słońcu, ponieważ szybko wysycha i pozostawia na lakierze szkodliwe plamy. Ale mycie samochodu na słońcu to jeden z wielkich amerykańskich frazesów życia, więc jeśli tak robisz, to rób to skutecznie. Czasami konieczne jest płukanie każdego panelu po drodze, aby samochód był mokry.

5- Czas wysuszyć samochód:

Nie pozwól, aby Twój samochód wysechł na powietrzu, powietrze i woda są złą mieszanką w stosunku do lakieru i karoserii. Tak więc po umyciu samochodu, tak jak w poprzednich krokach, będziesz potrzebować suchej mikrofibry do wysuszenia wszystkich mokrych części i wody z całego samochodu, aby uniknąć utleniania lakieru. Pamiętaj, że musisz wybrać odpowiedni ręcznik (z mikrofibry), aby uniknąć zawirowań na lakierze.

Teraz możesz bezpiecznie umyć swój samochód używając odpowiednich narzędzi i właściwych kroków.

Od czasu do czasu Twój samochód potrzebuje profesjonalnej myjni, która usunie ślady zawirowań lub naprawi wosk, który może z czasem ulec uszkodzeniu.

W DiTEC Middle East oferujemy najwyższej jakości myjnię samochodową oraz polskie techniki usuwania zawirowań i innych problemów z lakierem. Możesz sprawdzić nasze usługi myjni samochodowych tutaj.

Możesz zarezerwować usługę polerowania samochodu, dzwoniąc do nas.


Opublikowano

w

przez

Tagi: