Folie

Folia PPF i folia winylowa: jaka jest różnica między nimi?

Często spotykamy klientów, którzy są zdezorientowani różnicami między folią chroniącą lakier PPF, a foliami winylowymi. Wielu z nas myśli, że PPF to tylko przezroczysta wersja folii winylowej, podczas gdy w rzeczywistości są to zupełnie inne produkty.

W skrócie, folie winylowe służą przede wszystkim do tego aby nadać pojazdowi niestandardowy styl, podczas gdy folie PPF są używane wyłącznie jako osłona. Oto 6 sposobów w których różnią się folie PPF od winylowych:

– Materiał

Folia PPF musi być niesamowicie mocna, elastyczna i przejrzysta. Dzięki tym wymaganiom, poliuretan jest najlepszym materiałem na PPF.

Folie winylowe wykonane są z PVC. W porównaniu do folii PPF, folie winylowe są dość kruche. Największą zaletą PVC jest to, że jest często barwiona na dowolny kolor (tutaj wyobrażnia staje się naszym limitem), może mieć dowolne wykończenie (połysk, mat, odblask itp.) i może być łatwo nakładana na wszelkie wypukłości lub krzywizny, które są obecne na Twoim pojeździe.

– Grubość i wytrzymałość

W świecie folii samochodowych, jednostka zwykle mierzy grubość to „mil”; 1mil = 1 tysięczna cala (nazwy pochodzą od francuskiego „mille” oznaczającego „jeden tysiąc”). Karta Mastercard ma grubość około 30 mil, kawałek papieru fotograficznego od 1-godzinnego twórcy zdjęć to około 8,5 mil, a kawałek gazety około 2,5-3,5 mil.

Główną cechą, której ludzie oczekują od swoich folii PPF, jest odporność na uderzenia i zadrapania, dlatego PPF jest zwykle grubszy niż folie winylowe. W zależności od modelu i producenta PPF, którego wybierzesz, zwykle waha się od 6 mil do 10 mil. Nałożenie PPF na cały pojazd może zwiększyć obciążenie nawet o 10 funtów.

Folie winylowe są znacznie cieńsze niż PPF. Często wynika to z różnych materiałów i dużej oszczędności na wadze. Ponieważ folie winylowe są prawie zawsze nakładane na cały samochód, obciążenie folii jest większym elementem niż w przypadku PPF, który jest zwykle używany tylko na wrażliwych obszarach pojazdu. Folia winylowa, która pokryje cały pojazd, będzie prawdopodobnie ważyła tylko 5 lub 6 funtów.

– Projektowanie i dostosowanie

Jeśli chodzi o folie PPF, można ustalić gdzie je nałożyć, ale  pod względem estetycznym wszystkie są takie same  – przeźroczyste. Różne folie będą używane do utrwalania błyszczącego lub matowego wykończenia lakieru samochodowego.

W przypadku folii winylowych, można sobie wyobrazić że nie ma ograniczeń. Rzadko są one nakładane na cały pojazd, lecz nie muszą mieć jednolitego koloru. Używając folii winylowych, można stworzyć przeróżne projekty niestandardowe takie jak logo czy wzory, które nadadzą charakter Twojemu pojazdu. 

– Czas instalacji i konserwacja

Zainstalowanie folii PPF w miejscach narażonych na uderzenia jest często procedurą tego samego dnia, ale wiele sklepów poprosi o pozostawienie pojazdu na noc. Często ma to na celu pomoc technikom w zapewnieniu bezbłędnej aplikacji. Od ponad 20 lat stosujemy PPF w pojazdach na wyspie Southern Vancouver – gdy masz jakiekolwiek pytania dotyczące PPF, wiesz, do kogo zadzwonić.

Jeśli jesteś ciekaw jak zainstalować najwyższej jakości PPF Island w swoim pojeździe, sprawdź naszą stronę usług, aby dowiedzieć się więcej o różnych pakietach które oferujemy oraz o naszych wiodących w branży produktach.

Pełne winylowe owijki trwają dłużej, co może prowadzić do tego, że będziesz bez swojego dziecka nawet przez tydzień! Procedura jest znacznie bardziej pracochłonna niż stosowanie PPF.

Po nałożeniu folii PPF, lub folii winylowej, należy wyczyścić samochód tak, jak zwykle. Samo pranie, suszenie i woskowanie sprawi, że filmy będą zdrowe i świetnie wyglądały. Niektóre PPF są „samouzdrawiające”, co oznacza, że ​​zadrapania są często naprawiane przy odrobinie ciepła. Woskowanie folii winylowych jest szczególnie ważne dla utrzymania nawilżenia i wszechstronności folii, ale nie jest wymagane w przypadku PPF.


Opublikowano

w

przez

Tagi: